Logo
Tural Makina Logo
HAKKIMIZDA

Baskı Makinaları üretiminde 45 yıla yakın bir geçmişe sahip olan TURAL MAKİNA, üretimini yapmış olduğu makinelerinde daima en iyi ve en yeni teknolojik ürünleri kullanarak  ve sürekli kendisini yenileyerek   bugün sektörünün lider firmaları arasındadır. Üretiminin büyük bir bölümünü iç piyasadaki müşterilerinin hizmetine sunarken,  Rusya, Ukrayna, Azerbaycan gibi kuzey ülkelerin yanı sıra İran, Mısır, Tunus vb. birçok ülkeye de ihracat yapmaktadır

İstanbul Bayrampaşa’da ki fabrikasında üretimlerini sürdüren TURAL MAKİNA, 7 gün 24 saat teknik servis hizmeti verirken, Bursa Bölge Müdürlüğü ile de merkez ofisine bağlı olarak Bölge firmalarına hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Bundan yaklaşık 45 yıl önce Kemal TURAL tarafından kurulan Tural Makine bugün idari yönetimi ikinci kuşağa devretmiş olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Tural Makine bundan yaklaşık 45 yıl önce küçük bir atölye olarak kurulmuştur. Ülkemizde tekstilin ve baskı teknolojilerinin yeni yeni kullanılmaya ayrıca çeşitliliğin artmaya başladığı bir dönemde kısıtlı teknolojilerle üretime başlamıştır. İlk kurulduğumuz günden itibaren her zaman kalite ve müşteri odaklı hizmet sunmak, ilerleyen yıllarda ise sektörümüzde ve bölgemizde lider konuma gelmek en büyük hedeflerimiz arasında olmuştur ve bu doğrultuda da çalışmalarımızı sürdürdük. 2023 yılı itibarıyla da binlerce makinesi bugün aktif çalışır durumda, müşteri memnuniyeti üst seviyede, bölgesinde lider bir firma haline geldik. Bugün artık ikinci kuşağa bayrağı devretmiş olmanın mutluluğunu yaşamaktayım. Tural Makine ile birlikte firma geleceğini de büyültmüş olduk ve artık bir dünya markası haline gelen firmamız genç ve dinamik yapısını bu şekilde ileriye taşıyacaktır.

Bugün ülkemizin önde gelen firmalarından biri olan Tural Makina, Tekstil Makinaları sektörüne büyük kazanımlar sağlamış örnek firmalardan birisidir. Bugün Tural Makine konusunda dünyanın en iyi markalarından birisi haline geldiyse geçmiş yıllarda yapmış olduğu bilinçli ve kaliteli üretimler sayesinde olmuştur. Yurt içinde ve yurt dışında binden fazla makinesi sorunsuz olarak çalışan, sürekli imalat kapasitesini artıran, yetişmiş kalifiye personelleriyle 7/24 saat hizmet sunan firmamız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı titizlikle çalışmalarını sürdürecektir.

Tekstil sektöründe kullanılan değişik ebatlarda ve özelliklerde baskı makineleri üretmekteyiz. Gelişen ve değişen teknolojiye bağlı olarak işletmelerin talepleri de değişiklik gösterirken, Tural Makine olarak müşterilerimizden gelen bu taleplere en iyi şekilde yanıt vermekteyiz.

Üretimini yapmış olduğumuz makinelerde kaliteyi birinci sırada tutarken, satış sonrasında teknik servis hizmetlerimizle de 7/24 saat müşterilerimizin emrindeyiz. Bugün üretilen kumaşların büyük bir kısmında Turla Makine imzasını görmek mümkündür. Eğer Tural Makine üretilen kumaşların birçoğuna imza atmayı başarmış ve sektörünün lider firmalarından birisi haline gelmişse iste bizim verdiğimiz bu hizmetler ve üretim anlayışımız sayesinde olmuştur. Bundan sonra ki en büyük hedefimiz ihracatımızı daha da yukarılara taşımak, ülke ekonomisine yeni istihdam sağlamak ve istihdam alanları açmaktır. Bu konuda da en iyi şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaşanabilir, güçlü ekonomiye sahip bir Türkiye için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.


Tural Makine tarafından üretimi yapılan başlıca makineler ve diğer ürünler; 

*Parça ve Metraj Kumaş Kağıt Transfer Baskı Sublimasyon Kalender Makinası,

*Film Laminason Makinesi,

*Alev Laminasyon Makinesi,

*Bayrak Fikse Makinesi,

*Pashmina ütü kalender makinası,

*Embossing Gofraj

*Varak Baskı Kalender Makinaları,

*Kumaş Kırıştırma Kraş Makinaları,

*Transfer  Baskı Keçeleri,

*Havalı Şaft ve Havalı Şaft Takım Aparatları,

*Endüstriyel Yağlar(Özel Rulman Yağı,Sentetik Grease, Isı Transfer Yağı)

 

VİZYONUMUZ

Transfer baskı ve tekstil makinaları alanında dünya markası olmak.

 

MİSYONUMUZ

Tekstil sektörü başta olmak üzere tüm müşterilerimize;

 

DEĞERLERİMİZ

Sürekli Öğrenme ve Gelişim

Küresel gelişmeleri ve güncel teknolojiyi takip edip öğrenerek, kendimizi sürekli geliştirir, TURAL MAKİNA ve müşterilerimize katkı sağlarız.

 

Kapsayıcılık ve Katılımcılık

Tüm paydaşlarımızın beklentilerini anlar; onların beklenti ve ihtiyaçlarına en uygun katılımcı ürün ve çözümleri üretiriz.

 

Dayanışma

Ortak hedef  için birlikte hareket eder, birbirimizi tamamlar, ihtiyaçlarımızı gözetir ve yardımlaşırız.

 

Azim

Hedefe ulaşana kadar, zorluklardan yılmadan çalışmaya devam ederiz.

 

Değer Katma

Her an sınırlarımızı zorlar, heyecan ve gururla ülkemize, paydaşlarımıza, hayatımıza anlam katan ve fark yaratan özgün çözümlere imza atarız.

 

 

STRATEJİK TEMALARIMIZ

Yüksek katma değerli, ürün ve çözümler geliştirmek, teknolojide derinleşmek ve odaklanmak.

Müşterinin proaktif stratejik iş ortağı ve teknoloji danışmanı olmak, yurtdışı ve yurtiçinde büyümek, pazar payımızı artırmak.

Yetenek, faaliyet ve varlıklarımızı, rekabetçi üstünlük sağlayacak şekilde farklılaştırmak ve geliştirmek.

SERTİFİKALAR